Novinky

Elektrický Mercedes EQS od Babus má lepší dojazd11. August 2022

Luxusné, športové autá Mercedes EQS dostali vylepšený balíček od Brabus, ktorý obsahuje aerodynamické doplnky uhladenejší dizajn. S dizajnovým odporom Cd 0,20 patrí Mercedes EQS medzi najlepšie na trhu, pričom Brabus túto hodnotu znížil o 7,2% v porovnaní so štandardným modelom.

Všetky doplnky karosérie sú vyrobené z uhlíkových vlákien buď s lesklým alebo matným povrchom. Dizajnové doplnky obsahujú usmerňovače vzduchu pred podbehmi zadných kolies, ktoré usmerňujú prúdenie vzduchu. Predná časť má nový spodný spojler, zadná časť obsahuje difúzor pre zníženie aerodynamického vztlaku. Aerodynamické doplnky prispievajú k tomu, že luxusné, športové autá Mercedes EQS Brabus majú o 7% lepší dojazd (v prípade, že sa auto pohybuje v intervale rýchlosti 100-140 km/h).

Najviditeľnejšou zmenou sú 20-22´´ originál disky Brabus Monoblock, ktoré sú špeciálne upravené pre luxusné, športové autá Mercedes EQS. Disky sú obuté do pneumatík 255/35 ZR22 vpredu a 295/30 ZR22 vzadu. Vylepšené vzduchové pruženie znižuje podvozok vpredu o 15 mm a 20 mm vzadu.

Ako je u Brabus známe, existuje veľké množstvo spôsobov, ako je možné u luxusných, športových automobilov Mercedes EQS upraviť interiér. Doplnky z uhlíkových vlákien, veľký výber koží, osvetlenia a pod. sú samozrejmosťou.

zdroj: motor1.com


Balíček Techart vylepšuje Porsche 911 GT310. August 2022

Automobilka Porsche sa chystá predstaviť nové luxusné, športové autá Porsche 911 GT3 RS, pričom aj model GT3 si stále zaslúži veľkú pozornosť. Techart prichádza s balíčkom práve pre model 911 GT3, ktorý obsahuje aerodynamické doplnky z uhlíkových vlákien.

Techart hovorí, že nový aerodynamický balíček je inšpirovaný motoristickým športom, pričom sa skladá z komponentov, ako je predný spojler, jeho obloženie, predné blatníky (o 15 mm širšie ako štandard), nadstavcov podbehov kolies, bočných prahov a spodnej strany zadného nárazníka. Všetky tieto komponenty sú vyrobené z uhlíkových vlákien a sú originál náhradou fabrických doplnkov bez nutnosti vŕtania.

Asi najpozoruhodnejším doplnkom je nový karbónový zadný spojler s nápisom Techart integrovaný do konštrukcie. Krídlo má výrazný dizajn s väčšími plochami rozšírenými v smere jazdy. Aj napriek agresívnemu dizajnu, Techart hovorí, že krídlo nemá vplyv na aerodynamiku a rovnováhu sériového modelu Porsche 911 GT3.

Luxusné, športové autá Porsche 911 GT3 je možné vylepšiť aj novým výfukovým systémom Techart z nerezovej ocele. Vo výfuku je ventil ovládaný tlačidlom, ktorý otvára a zatvára vylepšený zvukový efekt.

Pokiaľ chcete svoje luxusné, športové auto Porsche 911 GT3 použiť na okruhu, Techart môže ponúknuť lepšiu bezpečnosť v podobe FIA homologovaného ochranného oblúku, ktorý je k dispozícii v matnej čiernej farbe . K dispozícii sú aj nové šesťbodové bezpečnostné pásy, ktoré môžu byť v čiernej, červenej, zelenej alebo žltej farbe. K ďalším možným vylepšeniam patrí nové čalúnenie alebo športový volant Techart.

zdroj: motor1.com


Aj napriek odporu, BMW stále verí v predplatiteľský systém výbavy9. August 2022

BMW čelilo nedávno odporu zákazníkov v Južnej Kórei, kde začal fungovať predplatiteľský systém na vyhrievané sedadlá. Automobilka systém síce napravila, pričom luxusné, športové autá BMW sú v tejto krajine s vyhrievanými sedadlami bez predplatného, každopádne aj napriek odporu, BMW systém predplatného nezavrhuje.

BMW v službe pokračuje v Anglicku, kde sú luxusné, športové autá BMW s vyhrievanými sedadlami za príplatok 15 libier za mesiac, alebo 150 libier za rok, prípadne 250 libier za tri roky. Neobmedzený prístup je za príplatok 350 libier. Nemecká automobilka verí, že služby predplatného by jej do roku 2030 mohli vygenerovať tržby vo výške 5 miliárd EUR.

BMW verí, že služby predplatného by pre luxusné, športové autá tejto značky mohli priniesť väčšiu flexibilitu, keď si zákazník predplatí napr. vyhrievanie sedadiel len pre zimné mesiace. Formou predplatného by v budúcnosti mohlo fungovať aj odomknutie vyššieho výkonu modelov BMW.

zdroj: motor1.com


Tesla očakáva, že Model Y sa sane najpredávanejším autom na svete8. August 2022

Luxusné, športové autá Tesla Model Y sú bezpochyby obrovským predajným úspechom. Model Y je z hľadiska predaja najdominantnejší elektrický crossover a teraz má ambície stať sa aj najpredávanejším autom na svete.

Šéf Tesla Motors Elon Musk na výročnom stretnutí akcionárov Tesla vyhlásil, že luxusné, športové autá Tesla Model Y budú tento rok najpredávanejším autom sveta z hľadiska príjmov. Okrem toho Musk uviedol, že Model Y bude svetovou jednotkou pokiaľ ide o celkový objeme predaja v roku 2023.

V súčasnosti je najpredávanejším autom sveta Toyota Corolla. Minulý rok ich Toyota predala 1.150.000 kusov. Pre porovnanie, Tesla predala v roku 2021 celkove 936.222 vozidiel. Tesla však každým rokom rapídne zvyšuje objeme predaja svojich luxusných, športových automobilov. V tomto roku má aj napriek dodávateľským problémom plán predať viac ako 1.3 milióna vozidiel.

Predajný úspech Tesla Model Y je ešte pozoruhodnejší, keď uvážime, že luxusné, športové autá Tesla Model Y sú pomerne drahé. Nikdy predtým sa autá za približne 70.000 EUR nepredali v počte zhruba 150.000 kusov za prvý štvrťrok. Tesla ale uvádza len kombinované čísla predaja Model 3/Y, tak nie je jasné, koľko z tohto čísla spadá na Model Y. Výhradne zameranie sa výroby na Model Y vo veľkej fabrike Giga Berlin ale naznačuje, že dopyt po tomto elektrickom SUV je extrémne silný.

zdroj: motor1.com


Nová generácia Audi RS6 Avant bude mať hybridný pohon7. August 2022

Súčasná generácia Audi RS6 Avant by mala skončiť niekedy v polovici dekády, pričom jej nástupca príde hneď potom, niekedy koncom roka 2025 alebo začiatkom 2026. Bývalý šéf Audi Sport a súčasný šéf vývoja Audi Stephan Reil v postate potvrdil, že luxusné, športové autá Audi RS6 Avant dostanú hybridný pohon. Podrobnosti nie sú známe, ale spôsob akým sa bude nový model vyvíjať je pravdepodobne najväčšou transformáciou modelu v histórii.

Reil k tomu povedal: ´´Samozrejme, že hybridizácia je správa cesta a môžem potvrdiť, že nová generácia Audi RS6 Avant bude mať viac hybridizácie. Toto je naša cesta k čisto elektrickým vozidlám.´´ Do istej miery sú aj súčasné luxusné, športové autá Audi RS6 Avant elektrifikované. Výkonný twin- turbo motor V8 o objeme 4.0 litra je podporený mild- hybridným systémom. Nástupca bude ale spoliehať na plug-in hybridnú technológiu.

Až v roku 2026 prídu do predaja luxusné, športové autá Audi RS6 Avant generácie C9, pôjde o posledný rýchly model Audi so spaľovacím motorom. Nevieme či pod kapotou bude motor V8, ale Stephan Reil potvrdil, že jeho nástupca bude určite už čisto elektrický.

zdroj: motor1.com


Aj superšporty Ferrari musia na výmenu airbagov Takata6. August 2022

V rámci urovnania sporu medzi vládou USA a firmou Takata, kvôli chybným vyvíjačom airbagov, dochádza k postupnému sťahovaniu týchto produktov a k ich náhrade. Teraz sa na rad dostávajú aj luxusné, športové autá Ferrari.

Problém by sa mal týkať modelov vyrobených v rokoch 2009 až 2018, pričom medzi dotknuté luxusné, športové autá patrí Ferrari California, California T, 458 Italia/Spider/Speciale, 488 GTB/Spider, FF, GTC4 Lusso, F12 a F12 tdf.

Za problémom airbagov Takata môže vlhkosť, teplo a čas. To môže spôsobiť, že pohonná látka vnútri sa rozloží a absorbuje vlhkosť. Pri zrážke by to mohlo znamenať, že vyvíjač airbagu praskne a vystreli aj kovové úlomky na cestujúceho. To by mohlo mať za následok až smrť.

Luxusné, športové autá Ferrari nie sú v tomto probléme osamotené. Problém u airbagov Takata má celkove asi 69 milióna vozidiel, od bežných modelov až po superšporty ako McLaren 570S, Lexus LFA alebo Tesla Model S.

zdroj: motor1.com


McLaren vyrobil špeciálne tenisky5. August 2022

McLaren to nie sú len luxusné, športové autá. Automobilka spolu s firmou APL (Athletic Propulsion Labs) vytvorila nové bežecké tenisky HySpeed. Tie sú určené pre mužov a ženy a sú dostupné v piatich farbách: White/McLaren Orange, White/Black/Ombre, Rose Dust/creme, Energy/Metallic Silver a McLaren Orange. Tenisky sú v predaji za cenu približne 450 EUR.

Tenisky HySpeed nenesú len meno McLaren. Automobilka na ich vývoji spolupracovala dva roky, pričom APL za ten čas prešlo tromi verziami medzi podrážky a prišlo aj s novou konštrukciou vrchnej časti.

Finálny dizajn sa vyznačuje trojdielnou segmentovou medzi podrážkou. Kúsok uhlíkových vlákien ide cez celú dĺžku tenisky a je viditeľný zo spodnej strany. Medzi podrážka má zmes napustenú dusíkom, o ktorom výrobca hovorí, že má najlepšiu odozvu a energeticky bohatú kompresiu. Päta tenisky si berie inšpiráciu zo sedadiel, ktoré majú luxusné, športové autá McLaren Senna.

Tenisky HySpeed sú dodávané v špeciálnom boxe s niekoľkými dizajnovými doplnkami. Vonkajšia časť má logá McLaren Orange a čierne fólie. Vytiahnutím šuplíka sa objaví čierny vnútorný box s dymovým krytom. Kompletné vytiahnutie boxu odhalí kresbu McLaren F1.

motor1.com


Lamborghini verí, že syntetické palivá budú alternatívou k elektrike4. August 2022

Automobilka Lamborghini sa snaží vzdorovať znižovaniu objemov a počtu valcov tým, že náhrada za luxusné, športové autá Lamborghini Aventador dostane motor V12, zatiaľ čo nástupca Huracanu bude mať viac ako šesť valcov. Oba superšporty budú mať hybridný pohon a budú spĺňať prísnejšie emisné predpisy. Za pohon ale bude primárne zodpovedný veľkoobjemový motor. Lamborghini sa zatiaľ neponáhľa, aby naskočilo na rozbehnutý vlak elektrických vozidiel.

Šéf Lamborghini Stephan Winkemann povedal, že automobilka sa nemusí rozhodovať o tom, kedy by mala prejsť na čisto elektrický pohon. Zatiaľ čo bežné automobilky nebudú mať inú možnosť ako do roku 2035 ukončiť v Európe výrobu modelov so spaľovacími motormi, menšie automobilky dostanú rok navyše.

Šéf Lamborghini verí, že syntetické palivo môže byť záchrancom spaľovacích motorov. Stephan Winkelmann k tomu povedal: ´´Stále máme možno možnosť prejsť s týmto typom luxusných, športových automobilov na syntetické palivá.´´ Tento krok si ale vyžaduje zmenu legislatívy, čo samozrejme nejde predvídať, kedy nastane. Pokiaľ ale syntetické palivá nezískajú pečiatku politikov, šéf Lamborghini hovorí, že začiatkom budúceho desaťročia prejdú luxusné, športové autá Lamborghini na elektrický pohon.

Prvý čisto elektrický model Lamborghini by mal prísť v roku 2028, pričom pôjde o crossover. Než príde, očakáva sa, že už do konca tohto roka sa do predaja dostane plug-in hybridná verzia Lamborghini Urus. Facelift Lamborghini UrusHuracan Sterrato sa do histórie zapíšu ako posledné luxusné, športové autá Lamborghini s čisto spaľovacím motorom. Obe verzie prídu v nasledujúcich mesiacoch.

zdroj: motor1.com


Luxusné, športové autá Bentley Bacalar budú čoskoro dokončené3. August 2022

Luxusné, športové autá Bentley Bacalar predstavené pred dvoma rokmi vyjadrujú ultimatívny luxus modelu pod šírim nebom. Špeciálny model vyrába divízia Mulliner, ktorá teraz hlási, že výroba sa blíži ku koncu.

Mulliner postaví len exkluzívnych 12 kusov tohto luxusného, športového auta, pričom každé bude mať jedinečnú farbu navrhnutú zákazníkom. Osem vozidiel Bentley Bacalar už bolo dodaných zákazníkom, posledné štyri kusy sú v súčasnej dobe vo finálnej fáze výroby. Dokončenie každého auta trvá približne 6 mesiacov, od mechanickej výroby až po dlhý a neuveriteľne detailný proces výroby každého luxusného, športového auta Bentley Bacalar.

Aby sa ukázal nekonečný počet možností úprav, Bentley predvádza luxusné, športové autá Bacalar v niekoľkých rôznych farbách, ktoré doteraz neboli k videniu. Vedúca oddelenia farieb a materiálov v Mulliner Maria Mulder k modelu Bacalar povedala: ´´Navrhovanie Bacalaru je cvičením predstavivosti, pričom materiál, farba a povrchová úprava každého vnútorného a vonkajšieho povrchu je ušitá na mieru.´´

Luxusné, športové autá Bentley Bacalar majú pod kapotou ručne montovaný motor W12 o objeme 6.0 litra, ktorý generuje výkon 650 HP a krútiaci moment 900 Nm. Asi netreba dodávať, že Bentley Bacalar boli okamžite vypredané.

zdroj: motor1.com


Väčšina zákazníkov v Nemecku chce prejsť na elektrické vozidlo2. August 2022

Celkom 80 % vodičov prémiových luxusných, športových automobilov v Nemecku chce v nasledujúcich piatich rokoch prejsť na elektrické vozidlo. Väčšina z nich (66 %) by chcela svoje vozidlo nadobudnúť prostredníctvom tradičných finančných produktov, nie priamou kúpou. Tento výsledok vyplýva z aktuálnej ankety Kantar z poverenia Mercedes-Benz Mobility, ktorej sa zúčastnilo viac ako 2 500 vodičov v Nemecku, USA a Číne bez ohľadu na značku. Poskytovateľom finančných služieb a služieb mobility tým prináleží hlavná úloha na ceste za elektrickou mobilitou. Vo všetkých krajinách sú preferovanými partnermi pri prechode na elektromobil poskytovatelia finančných služieb výrobcu (celkovo: 73 %; Nemecko: 81 %; USA: 74 %, Čína: 64 %).

Aj digitálne ponuky sa tešia rastúcej obľube: online kontakt s poskytovateľom má čoraz väčší význam a väčšina respondentov ho medzičasom považuje za rovnako dôležitý aspekt ako osobný kontakt. Väčšia otvorenosť voči smart spôsobom platby vo vozidle (In-Car-Payment) sa momentálne prejavuje v Číne (46 %). Potenciálni používatelia služby v tom vidia jasnú konkurenčnú výhodu poskytovateľa voči iným účastníkom trhu. Podľa štúdie je najobľúbenejším nástrojom v oblasti finančných služieb aj naďalej financovanie prostredníctvom tradičných finančných produktov (46 %), po ktorom nasledujú krátkodobé prenájmy a operatívny lízing vozidiel. 45 % respondentov okrem toho uviedlo, že poskytovatelia finančných služieb výrobcu („captives“) zohrávajú veľkú alebo veľmi veľkú rolu pri rozhodovaní o tom, či ostanú verní značke.

„U používateľov vozidiel pozorujeme jasný posun k elektrickej mobilite a túžbu po väčšej finančnej slobode. Štúdia tak potvrdzuje našu stratégiu: flexibilnými možnosťami financovania chceme vydláždiť cestu k ekologickej mobilite,“ uviedol Franz Reiner, predseda predstavenstva Mercedes-Benz Mobility AG. „Digitálne predajné kanály pritom plnia čoraz dôležitejšiu úlohu, osobné poradenstvo zostáva však aj napriek tomu dôležité. Už niekoľko rokov posilňujeme digitalizáciu našej ponuky a integráciu digitálnych a fyzických kontaktných miest pre zákazníkov Mercedes-Benz Mobility, a tak našim zákazníkom poskytujeme ničím nerušený zážitok a komplexné služby vo všetkých odbytových kanáloch.“

Peter Zieringer, vedúci oddelenia pre vzťahy so zákazníkmi a člen predstavenstva Mercedes-Benz Mobility AG, zodpovedný za predaj a marketing, dodal: „Štúdia ukazuje, že poskytovatelia finančných služieb zohrávajú centrálnu rolu pri výbere značky vozidla. Z pohľadu zákazníka sú výrobcovia vozidiel a ich poskytovatelia finančných služieb výrazne prepojení. Rozhodujúcim faktorom úspechu je integrovaný zážitok zákazníka. Mercedes-Benz Mobility intenzívne spolupracuje s automobilovou značkou na vytváraní takýchto výnimočných skúseností zákazníka.“