Novinky

Nástupca Bugatti Chiron môže byť štvordverový model19. September 2017

bugatti galibierPodľa posledných informácii Automotive News francúzska značka Bugatti uvažuje o nahradení dvojdverového superšportu Chiron, modelom so štvordverovým rozložením.

Šéf Bugatti Wolfgang Durheimer k tomu na autosalóne vo Frankfurte povedal: Štvordverové auto Bugatti nie je mŕtve.´´  Budúci rok Bugatti vyhodnotí rôzne koncepčné nápady a konečné rozhodnutie sa očakáva koncom roka 2018. O pár mesiacov neskôr už Bugatti začne reálne inžinierske práce.

Luxusné, športové autá Bugatti Chiron budú v predaji osem rokov, čo je o štyri roky menej ako u modelu Bugatti Veyron. Bugatti Chiron bude nahradený jediným novým modelom, pretože Bugatti chce zostať značkou s jedným modelom. Ten by sa mal v predaji objaviť v roku 2024 alebo 2025.

Zatiaľ čo luxusné, športové autá Bugatti Chiron majú pod kapotou spaľovací motor, ich nástupca by mohol dostať nejaký druh elektrického pohonu. Bugatti bude zvažovať hybridný pohon alebo čisto elektrický. Čím dlhšie sa bude čakať na konečné rozhodnutie o pohone, tým je väčšia šanca, že model dostane elektrický pohon, keďže technológia akumulátorov a elektrických jednotiek sa rýchlo vylepšuje.

V súčasnej dobe má Bugatti štvorročný čakací list pre model Chiron. Automobilka nedávno získala objednávku číslo 300 z konečného počtu 500 kusov. Bugatti má nastavený výrobný limit na 70 luxusných, športových automobilov za rok.

zdroj: motor1.com


Nové BMW M5 dostane aj balíček Competition18. September 2017

Automobilka BMW potvrdila, že nové luxusné, športové autá BMW M5 (výkon 600 HP) prídu do predaja v roku 2018 aj s ostrejším balíčkom Competition.

Podľa výkonného riaditeľa BMW Andyho Cooka, prinesie balíček Competition zdokonalenú dynamiku a pravdepodobne štandardne keramické brzdy. Tie sú aktuálne dostupné s príplatkom 8.000 EUR.

Keď vychádzame z minulosti, všetky luxusné, športové autá BMW M s balíčkom Competition boli odľahčené, jednoduchšie a orientované na závodnú trať. Nestratili pritom ani každodennú použiteľnosť.

Systém pohonu všetkých štyroch kolies xDrive je pre BMW M5 novinkou a tak trochu prevratom. Nové BMW M5 ale ponúka režim, ktorý umožňuje prenos výkonu kompletne na zadné kolesá.

zdroj: motor1.com


Jedinečný Rolls-Royce Hyperion od Pininfarina za 2 mil. EUR17. September 2017

Do predaja sa práve dostal jedinečný luxusný, športový automobil Rolls-Royce Hyperion, ktorý nesie meno jedného z Titánov gréckej mytológie. Model je k dispozícii u predajcu v Dubaji za cenu 2 milióny EUR. Ide o vozidlo, ktoré vychádza z modelu Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe. Úprava prešla pod taktovkou Pininfarina a nejde o drobné zmeny, ale výrazný re-design exteriéru a interiéru.

Opulentný kabriolet bol postavený už v roku 2008, pričom dostal úplne nové bi- xenónové svetlá s technikou LED, ktoré lemuje mierne naklonená mriežka Rolls-Royce. Pohľad z boku odhaľuje kompletne inú karosériu a krátku zadnú časť, ktorá evokuje prácu Pininfarina v 50-60tých rokov. Všetky časti karosérie sú vyrobené z uhlíkových vlákien. Nová je aj sklápacia strecha, ktorá sa skladá za zadné sedadlá pod obloženým z dreva.

Pod čelným sklom je dizajnový kryt z rovnakého dreva ako vzadu. Nejde len o dizajnový doplnok, ale aj odkladací priestor na rôzne drobnosti. Masívne drevo bolo použité takmer v celom interiéry. Ako čerešnička na torte pôsobia luxusné švajčiarske hodiny Girard-Perregaux, ktoré sú umiestnené na palubnej doske. Pôvodný majiteľ Roland Hall mal možnosť si hodiny zobrať, keďže ich bolo možné odmontovať.

Práca na tomto unikátnom luxusnom, športovom aute začala už na jeseň 2007, pričom model mal byť pripravený na akciu Pebble Beach Concours d´Elegance 2008. Ako to už u takýchto unikátoch býva, cena nebola nikdy zverejnená, každopádne určite bola veľmi vysoká.

zdroj: motor1.com


K novému BMW M5 aj bicykel BMW16. September 2017

Po uvedení do predaja nového luxusného, športového auta BMW M5, by si niektorí zákazníci mohli kúpiť aj podobný bicykel. Automobilka BMW im ho rada predá, keďže ponúka nový BMW M Bike Limited Carbon Edition. Bicykel je dodávaný v rovnakej farbe Marina Bay Blue, ako je aj najnovšie BMW M5.

Automobilka BMW postaví len 500 kusov bicykla M Bike Limited Carbon Edition, pričom cena je stanovená na 1.400 €. Vo výbave bicykla BMW je hydroformovaný hliníkový rám a tiež vidlica alebo tyčka sedadla z uhlíkových vlákien. O brzdenie sa starajú kotúčové brzdy Shimano.

Pod kapotou nového luxusného, športového auta BMW M5 sa ukrýva biturbo motor V8 o objeme 4.4 litra, ktorý generuje výkon 600 HP. Výkon je prenášaný na všetky štyri kolesá systémom xDrive, pričom v nastavení je možné preniesť celý výkon len na zadnú nápravu. Nové BMW M5 zvládne zrýchliť z 0-100 km/h za 3.4 sekundy. Prvé vozidlá sa k zákazníkom dostanú na začiatku roka 2018. Cena štartuje na hodnote 117.900 €.

zdroj: motor1.com


Ferrari a Lamborghini neplánujú čisto elektrický superšport15. September 2017

Zatiaľ, čo automobilky BentleyPorsche intenzívne vyvíjajú luxusné, športové autá čisto na elektrický pohon, značky Ferrari a Lamborghini zdá sa pôjdu iným smerom. Podľa posledných informácii sú tieto dve talianske značky presvedčené, že čisto elektrické autá nie sú cestou vpred a preto sa budú orientovať na hybridné verzie svojich modelov.

Šéf technického oddelenia Ferrari Michael Leiters na autosalóne vo Frankfurte povedal: ´´ Je ešte treba veľa času, viac inovácii aby elektrické autá dosiahli rovnaký výkon. A hlavne, čo je ešte náročnejšie, aby tieto autá dosiahli rovnaké potešenie z jazdy, ako poskytujú naše luxusné, športové autá teraz. Mám na mysli napr. zvuk motora, ktorý je pre nás dôležitý. Pre nás bude prvým krokom hybridizácia.´´ Táto hybridizácia sa postupne presunie s limitovanej série LaFerrari aj do ´´dostupnejších´´ luxusných, športových automobilov Ferrari. V príprave je napr. model Ferrari 488 GTB s hybridnou technológiou.

Pokiaľ ide o Lamborghini, tak to bude aj naďalej vyvíjať svoj model luxusného, športového crossoveru Lamborghini Urus, ktorý bude mať aj hybridnú technológiu. Pre Lamborghini ale zostáva prioritou používanie atmosférických motorov V10 a V12. Šéf Lamborghini Stefano Domenicali k tomu povedal: ´´Nevidím elektrický motor, ktorý by bol okamžite k dispozícii pre naše luxusné, športové autá. Hybridný pohon ale príde, určite v budúcich piatich rokoch.´´

Nové luxusné, športové autá Lamborghini Urus budú štandardne dodávané s biturbo motorom V8, každopádne pôjde o prvé Lamborghini, ktoré bude mať možnosť hybridného pohonu.

zdroj: motor1.com


Luxusná, športová limuzína Brabus E63 S 70014. September 2017

Dvorný úpravca luxusných, športových automobilov Mercedes-Benz firma Brabus predstavila na autosalóne vo Frankfurte raketu, ktorá nesie označenie Brabus E63 S 700.

Aj keď možno na prvý pohľad nevyzerá, ide o jedno z najsilnejších luxusných, športových automobilov Mercedes-Benz aké firma postavila. Model vychádza z luxusnej športovej limuzíny Mercedes-AMG E63 S. Po úprave Brabus auto generuje výkon 700 HP a krútiaci moment 900 Nm (o 88 HP viac ako štandardný model).

Ohromný výkon je prenášaný na všetky štyri kolesá prostredníctvom deväťstupňovej automatickej prevodovky. Luxusné, športové autá Brabus E63 S 700 dokážu zrýchliť z 0-100 km/h za 3.2 sekundy. Vo výbave Brabus je aj režim ´´Coming Home´´, ktorý využíva elektronicky ovládané klapky výfukového systému.

Jemná úprava exteriéru dodáva modelu agresívnejší vzhľad. Aerodynamické časti Brabus sú vyrobené z uhlíkových vlákien s použitím matného ochranného laku s vysokým leskom. Nový je tiež predný spojler, nárazník s veľkými otvormi pre prívod vzduchu, zadný spojler a difúzor optimalizovaný cez aerodynamický tunel. Brabus E63 S 700 jazdí na 21´´ originál diskoch Brabus.

Brabus hovorí, že možnosti úprav exteriéru a interiéru sú fakticky nekonečné. Luxusné, športové autá Brabus E63 S 700 bude možné si objednať ako kompletné auto alebo samotný balíček k aktuálnemu Mercedes-AMG E63 S.

zdroj: motor1.com


Nové Porsche Cayenne Turbo zvládne stovku za 3.7 sekundy13. September 2017

Len 3.7 sekundy je čas, ktorý potrebuje nové luxusné, športové auto Porsche Cayenne Turbo 2018, aby zvládlo zrýchlenie z 0-100 km/h. Pre spresnenie je to čas, ktorý Porsche garantuje aj s balíčkom Sport Chrono. Bez neho zvládne štandardné Porsche Cayenne Turbo zrýchliť z 0-100 km/h za 3.9 sekundy.

Zaujímavé na celej veci je to, že nové Porsche Cayenne Turbo je o 0.1 sekundy na stovku rýchlejšie, ako odchádzajúci vrcholný model Porsche Cayenne Turbo S. Pod kapotou nového Porsche Cayenne Turbo sa ukrýva preplňovaný motor V8 o objeme 4.0 litra, ktorý generuje výkon 550 HP. Ten je prenášaný prostredníctvom osemstupňovej automatickej prevodovky na všetky štyri kolesá.

Zaujímavo vyzerá porovnanie zrýchlenia nového Porsche Cayenne Turbo s ďalšími luxusnými, športovými autami.

Lexus LC 500 – 4.3 sekundy
Cadillac ATS-V – 4.2 sekundy
Chevy Camaro SS – 4.1 sekundy
BMW M2 – 4.0 sekundy
Audi RS3 – 3.9 sekundy
Jaguar F-Type R – 3.9 sekundy
Mercedes-AMG SL65 – 3.9 sekundy
Porsche 718 Cayman S – 3.8 sekundy
Aston Martin DB11 V12 – 3.7 sekundy
Porsche 911 Carrera S PDK – 3.7 sekundy
Porsche Cayenne Turbo (2018) – 3.7 sekundy

Pri porovnaní čisto luxusných, športových crossoverov, je nové Porsche Cayenne Turbo tiež veľmi vysoko.

Audi SQ5 – 5.1 sekundy
Maserati Levante S – 5.0 sekundy
Mercedes-AMG GLS63 – 4.5 sekundy
Dodge Durango SRT – 4.4 sekundy
Range Rover Sport SVR – 4.2 sekundy
BMW X5 M – 4.0 sekundy
Bentley bentayga – 4.0 sekundy
Porsche Cayene Turbo S (starý model) – 3.8 sekundy
Mercedes-AMG GLC 63 S Coupe – 3.7 sekundy
Porsche Cayenne Turbo (2018) – 3.7 sekundy
Jeep Grand Cherokee Trackhawk – 3.5 sekundy
Tesla Model X P100 D – 2.8 sekundy

zdroj: motor1.com


Elektrický Brabus Ultimate E Concept ma 204 koní12. September 2017

Smart ForTwo asi nie je najzaujímavejšie auto na svete, ale to len do doby, než si ho do parády zoberie úpravca luxusných, športových automobilov Brabus. Ten na autosalóne vo Frankfurte predstavil koncept Ultimate E, ktorý vychádza z modelu Smart ForTwo. Spaľovací motor bol úplne odstránený a v spolupráci s Kreisel Electric dostalo auto kompletne elektrický pohon.

Koncept Brabus je vybavený elektrickým motorom, ktorý generuje impozantný výkon 204 HP. Malé luxusné, športové auto Brabus Ultimate E Concept (hmotnosť len 1.085 kg) dokáže zrýchliť z 0-100 km/h len za 4.5 sekundy. Maximálna rýchlosť 180 km/h sa na prvý pohľad nezdá tak pôsobivá, každopádne si treba uvedomiť, že ide o malé elektrické auto.

V podlahe auta je nainštalovaná lítium-iontová batéria s kapacitou 22 kW, čo zaisťuje dostatok energie na 160 km jazdy. Na 80% je možné batériu nabiť už za pol hodiny.

Malé, luxusné, športové auto Brabus Ultimate E Concept jazdí na 18´´ originál diskoch Brabus. Koncept s nulovými emisiami dostal atraktívnu žltú farbu a aerodynamický paket. Interiér kombinuje žltú farbu exteriéru spolu s kontrastnou modrou.

Brabus hovorí, že v súčasnej dobe uskutočňuje testovanie na bežnej ceste, pričom aj samotná výstava vo Frankfurte ukáže odozvu. V prípade dostatočného dopytu, by išlo toto malé, luxusné, športové auto na elektrický pohon do predaja v obmedzenej sérii.

zdroj: motor1.com


Rekordný predaj Mercedes-Benz sa nezastavil ani v auguste11. September 2017

alogomercedesPočas ôsmeho mesiaca 2017 dodal Daimler celosvetovo 170 341 (+9,0 %) a od začiatku roka spolu 1 496 406 (+12,8 %) osobných vozidiel Mercedes-Benz. Značka s hviezdou tak dosiahla rekordný odbyt za august, pri najvyššom počte registrácii spomedzi luxusních, športových automobilov, okrem iného v Nemecku, Španielsku, Francúzsku, Švajčiarsku, Portugalsku, Japonsku, Austrálii, na Taiwane, v Kanade a Brazílii.

“Prinášame na frankfurtský autosalón IAA nielen nové luxusné, športové autá, ale aj nový rekord predaja za august. Zaznamenávame tým každý mesiac nový rekord odbytu už nepretržite štyri a pol roka za sebou”, uviedla Britta Seeger, členka predstavenstva spoločnosti Daimler, zodpovedná za odbyt divízie Mercedes-Benz Cars a zdôraznila: “Sme hrdí, že dokončíme rozsiahlu aktualizáciu rodiny Triedy S svetovou premiérou luxusního, športového auta Mercedes-Benz S kupé a kabriolet na autosalóne vo Frankfurte.”

Počas augusta značka Mercedes-Benz dosiahla v Európe celkový rast (+8,4 %) a nové predajné maximá zaznamenalo Belgicko, Švajčiarsko, Rakúsko, Švédsko a Portugalsko. Obzvlášť vysoké nárasty dosiahlo pritom Poľsko (+46,8 %) či Španielsko (+18,2 %).

Rekordný odbyt opäť zaznamenala Ázia a Tichomorie (+18,9 %). Z jednotlivých krajín dosiahla augustový rekord Čína (+24,5 %), ako aj Južná Kórea, Japonsko, Austrália, India, Thajsko, Taiwan a Malajzia.

Spomedzi modelových radov počas augusta excelovala práve v Európe uvedená nová vlajková loď Mercedes-Benz S sedan (nárast vyše 35 %), rekordnej augustovej úrovni sa tešili SUV značky s hviezdou (+13,8 %), vrátane GLC a GLA, a tiež modely vo vyhotovení kupé, kabriolet a roadster (+20,1 %). O jedno percento si v auguste polepšila značka smart.


Posledné LaFerrari Aperta sa vydražilo za 8.3 mil. EUR10. September 2017

Luxusné, športové auto LaFerrari Aperta bolo včera vydražené za rekordných 8.300.000,- EUR, čo je nový rekord za vozidlo vyrobené v 21. storočí. Je to výrazne viac ako sa predalo posledné kupé LaFerrari, ktoré stálo v aukcií konanej v decembri minulého roka 7 miliónov dolárov.

Ferrari malo pôvodne v pláne vyrobiť 499 kusov superšportu LaFerrari kupé, ale po ničivom zemetrasení v centrálnom Taliansku v roku 2016, sa automobilka rozhodla postaviť ešte jeden kus. Ten bol vydražený za 7.000.000 dolárov, t.j. päťnásobok cenníkovej ceny.

Medzitým Ferrari pustilo do predaja obmedzenú sériu luxusného, športového auta LaFerrari Aperta. Táto limitovaná edícia 210 kusov kabrioletu LaFerrari bola okamžite vypredaná. Ferrari sa ale rozhodlo spojiť opäť s RM Sotheby´s a predať posledný kus LaFerrari Aperta v dražbe a celý profit venovať nadácii ´´Save the Children´´.

Nielenže sa jedná o posledný kus LaFerrari Aperta, ale pôjde skutočne o luxusné, športové auto s unikátnym exteriérom. Dizajn modelu ozdobí dvojitý závodný pruh Bianco Italia na prednej a zadnej časti. Interiér je vybavený čiernou Alcantarou, ktorú doplňujú lesklé čierne uhlíkové vlákna a červené prešívanie.

zdroj: motor1.com