Novinky

Takto jazdí Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid (video)21. November 2017

Za niekoľko týždňov bude mať na americkom trhu premiéru Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid, ktoré je najsilnejšou doteraz vyrobenou Panamerou. Pred americkou premiérou na autosalóne v Los Angeles vydalo Porsche propagačné video na ktorom ukazuje toto vskutku luxusné, športové auto priamo v akcii na okruhu.

Na okruhu Vancouver Island Motorsport Circuit dosahuje nové Porsche Panamera S E-Hybrid rýchlosti až 160 km/h. Zvuk plug-in hybridného biturbo motora V8 sa prelína s pískaním pneumatík.

Nové luxusné, športové autá Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid majú pod kapotou biturbo motor V8 o objeme 4.0 litra, ktorý ponúka výkon 550 HP a krútiaci moment 768 Nm. Elektromotor s 14.1 kWh lítium-iontovou batériou dodáva ďalší výkon, čo zaisťuje kombinovaný výkon 680 HP a krútiaci moment 848 Nm.

Celý výkon je prenášaný cez osemstupňovú prevodovku Porsche PDK, ktorá ho posiela na všetky štyri kolesá. Luxusné, športové autá Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid dokážu zrýchliť z 0-100 km/h za 3.2 sekundy. Maximálna rýchlosť auta je 308 km/h. Hybridná Panamera je schopná ísť čisto na elektrický pohon až 49 km.

zdroj: motor1.com


Bugatti Chiron debutovalo v Hongkongu v krásnej špecifikácii20. November 2017

Luxusné, športové auto Bugatti Chiron bolo oficiálne predstavené už v marci 2016 na autosalóne v Ženeve, každopádne k jednotlivým dílerom sa dostáva postupne.

Monštrum s výkonom 1500 HP bolo nedávno predstavené s spoločnosti predchodcu Bugatti Veyron u díler a v Hongkongu. Krásne Bugatti Chiron v dvojfarebnej kombinácii sa ukázalo pri príležitosti Gold Coast Motor Festival Hongkong. Aj keď v predaji je toto luxusné, športové auto len necelé dva roky, zdá sa, že o jeho predajnom úspechu nie je pochýb. Model si záväzne objednalo už 300 zákazníkov, pričom celá séria je obmedzená len na 500 kusov. Na porovnanie predchodca Bugatti Veyron mal celkovú predajnú sériu 450 kusov, pričom na jej uplatnenie potrebovalo Bugatti 10 rokov a veľa špeciálnych edícii.

O predaj luxusných, športových automobilov Bugatti Chiron sa stará 34 predajcov v 17tich krajinách. Zvyšné vozidlá by mali byť predané v rovnakých výkonových konfiguráciách, keďže šéf marketingu Bugatti nedávno vylúčil možnosť predaja verzie Grand Sport.

Zostávajúce Bugatti Chiron pomôže predať určite aj pokus o prekonanie svetového rýchlostného rekordu, o ktorý sa Bugatti Chiron pokúsi budúci rok na skúšobnej dráhe VW v Ehra-Lessien.

zdroj: motor1.com


VW investuje 34 mld. € do elektrických a autonómnych vozidiel19. November 2017

Zdá sa, že každá automobilka sa snaží dostať čo najskôr na vlnu elektrickej mobility a autonómnej jazdy. Obzvlášť automobilka VW pripravuje celý rad elektrických produktov (nielen luxusné, športové autá) do ktorých chce investovať v najbližších rokoch desiatky miliárd EUR.

VW zverejnil podrobný plán stratégie na najbližšie obdobie, čo sa týka stratégie pre rozvoj elektrických a autonómnych modelov. Do roku 2022 chce VW investovať 34 miliárd EUR do vývoja elektrických a autonómnych modelov, mobilných služieb a digitalizácie. Väčšina peňazí bude smerovať do elektrifikácie a hybridizácie všetkých modelov skupiny VW, rovnako ako aktualizácii výrobných zariadení. Vo vývoji je nová architektúra VW pre elektrické autá, pričom v príprave je elektrická náhrada pre malé, luxusné, športové autá Volkswagen Beetle a Scirocco.

Súčasťou stratégie je tiež prestavba mnohých výrobných závodov spoločnosti VW a tiež rekvalifikácia väčšiny zamestnancov. Týmito kľúčovými oblasťami sa VW bude zaoberať do roku 2018:
- Zariadenie v Zwickau bude prestavené na výrobu čisto elektrických automobilov
- Od konca roka 2018 bude v Emden sústredená celá výroba luxusných, športových automobilov Volkswagen Passat
- Rodina Volkswagenu Golf bude od ďalšej generácie združená vo Wolfsburgu

Generálny riaditeľ VW Matthias Muller k tomu povedal: ´´ Po schválení celého investičného balíčka položíme základy pre to, aby sa spoločnosť VW do roku 2025 stala jednotkou v oblasti elektrickej mobility. Znova objavujeme auto. Zaisťujeme cielené investície do digitalizácie, autonómneho riadenia, elektrickej mobility a nových mobilných služieb. Na vývoj nových služieb a technológii investujeme prostriedky z vlastných zdrojov.´´

Vedľa už predstavených a aktualizovaných modelov elektrických vozidiel, bude stratégia VW obsahovať úplne novú elektrickú platformu MEB (Modular Electric Baukasten), ktorá poslúži ako základ pre celý rad nových elektrických automobilov. Mal by na nej stáť aj nový elektrický Volkswagen Beetle, malý, luxusný, športový crossover Volkswagen ID Crozz, malý hatchback ID určený len pre Európu a tiež dlho očakávaný minivan Volkswagen ID Buzz. Všetky elektrické autá by mali debutovať v najbližších rokoch. Do roku 2030 VW odhaduje, že každé jeho vozidlo bude aj elektrické.

zdroj: motor1.com


Krásne Porsche 911 Turbo v Saffron žltej metalíze18. November 2017

Luxusné, športové autá Porsche 911 Turbo bude možné si objednať aj s novou žltou farbou Saffron. Za novú farbu si zákazníci priplatia asi 9.800 EUR, pričom video, ktoré Porsche zverejnilo, ukazuje náročnosť vytvárania tohto odtieňu a tak trochu zdôvodňuje pomerne vysokú cenu.

Dizajnérka novej farby Barbara Sika hovorí, že odtieň si vyžaduje štyri vrstvy ktoré je treba natrieť. Na začiatku je základná žltá farba a lesklá číra farba. Nasleduje ručné pieskovanie a nanesenie vrstvy, ktorá pridáva perleťový efekt. Konečný lesk dokazuje komplexný proces lakovania.

Hĺbka novej perleťovej farby je ťažko viditeľná, pričom obecne z fotografii vyzerá skôr do zlata, ako do žlta. V reálnych podmienkach pravdepodobne vyzerá ešte oveľa atraktívnejšie ako na fotke.

Dizajnéri Porsche v poslednej dobe prechádzajú žltým obdobím. Okrem farby Saffron Metallic prezentovali svoje luxusné, športové autá Porsche 911 Turbo S Exclusive Series zlato- žltou farbou.

Žltá farba Saffron Mettalic s cenou 9.800 EUR nie je ani zďaleka najdrahšou farbou v ponuke Porsche. Niektoré luxusné, športové autá Porsche je možné objednať s mimoriadne vzácnym odtieňom Chromaflair. Napr. keď Porsche Exclusive vybavilo Porsche 911 Turbo S farbou Python Green Chromaflair, cena model vzrástla o 85.000 EUR.

zdroj: motor1.com


Nová Tesla Roadster (2020) zvládne stovku za 1.9 sekundy!17. November 2017

Elon Musk prišiel dnes s veľkým prekvapením v podobe nového luxusného, športového auta Tesla Roadster. Áno, Tesla Roadster je späť. Nový model by sa mal objaviť v predaji v roku 2020, pričom technické údaje sú ohromujúce.

V skratke by mala nová Tesla Roadster prezentovať toto:
- 10.000 Nm (áno, čítate správne)
- zrýchlenie z 0-100 km/h za 1.9 sekundy
- zrýchlenie z 0-100 km/h za 4.2 sekundy
- štvrť míľa za 8.8 sekundy
- maximálna rýchlosť 402 km/h
- dojazd na jedno nabitie až 1000 km

Neuveriteľné technické údaje o tomto luxusnom, športovom aute, ktoré včera prezentoval Elon Musk, sú určené len pre predstavený prototyp. Výrobný model by mohol byť ešte rýchlejší a s väčším dojazdom. Samozrejme zatiaľ je to len prezentovaná informácia a uvidíme aká bude realita.

Nový model luxusného, športového auta Tesla Roadster by mal používať trojicu elektromotorov. Jeden by mal byť vpredu a dva vzadu. Toto rozloženie umožní aj pohon všetkých štyroch kolies. Neuveriteľný výkon auta pochádza z 250 kWh batérie.

V prípade, že budete mať o nové luxusné, športové auto Tesla Roadster záujem, budete musieť zložiť zálohu 50.000 dolárov. Základná cena je pritom nastavená na hodnote 200.000 dolárov. V prípade, že chcete byť  medzi prvými majiteľmi, je možné si vybrať 1000 kusovú sériu Founders Series, ktorá bude stáť 250.000 dolárov.

zdroj: motor1.com


Mercedes začína 4.Q s novým predajným rekordom16. November 2017

mercedes logoSpoločnosť Daimler pokračovala v raste odbytom počas októbra 182 812 (+5,6 %) a od začiatku roka 1 900 112 (+11,1 %) osobných vozidiel (vrátane luxusných, športových automobilov) Mercedes-Benz, čo je nový svetový rekord za prvých desať mesiacov. Počas októbra bola značka s hviezdou najžiadanejšia spomedzi prémiových v Nemecku, Taliansku, Španielsku, Belgicku, Rakúsku, Portugalsku, na Taiwane, v Spojených štátoch a Kanade.

“V Číne sme doteraz dodali viac nových luxusných, športových automobilov Mercedes-Benz ako za celý vlaňajší rok. A nielen tam, dvojciferný nárast odbytu nám pokračuje celosvetovo od začiatku roka”, vyzdvihla Britta Seeger, členka predstavenstva spoločnosti Daimler zodpovedná za odbyt Mercedes-Benz Cars.

V Európe dodala značka Mercedes-Benz počas októbra 76 694 (+7,4 %) a od začiatku roka približne 800-tisíc (+8,0 %) vozidiel. Rast októbrového odbytu dosiahlo Nemecko (+4,3 %) či Spojené kráľovstvo, rovnako ako Francúzsko, Španielsko, Belgicko, Švédsko, Poľsko, Rakúsko a Portugalsko. Nový rekord zaznamenal región Ázia-Pacifik (+5,3 %), vrátane Číny (+10,9 %). Predaj vzrástol aj regióne NAFTA (+3,8 %).

Uplynulý mesiac bol rekordný pre luxusné, športové autá Mercedes-Benz E (+9,7 %), pričom jej limuzína a kombi od začiatku tohto roku dosiahli oproti rovnakému obdobiu vlani viac ako 50-percentý nárast, najmä vďaka silnému dopytu v Číne. V októbri sa tešili pokračujúcej popularite SUV značky s hviezdou (+12,9 %), číslom jeden sa stal Mercedes-Benz GLC. Záujmu sa tešili tiež modely nazývané autami snov: vozidlá vo vyhotovení kupé, kabriolet a roadster (+12,9 %). K nim sa radí aj luxusné, športové kupé a kabriolet Mercedes-Benz S, ktoré je možné objednať od októbra.


Porsche 911 od Singer má 500 koní a hmotnosť len 990 kg15. November 2017

Neuveriteľná pozornosť, ktorú venoval Singer Vehicle Design úprave klasickému Porsche 911, z neho robí jedno z najúžasnejších luxusných, športových automobilov na svete. Výsledkom spolupráce s firmou Williams Advanced Engineering, ktorá vkladá špičkovú technológiu do klasického kupé, je aj vysoký výkon tohto nového modelu. Ten je vôbec prvý, ktorý ťaží z tejto spolupráce.

Luxusné, športové auto Porsche 911 z roku 1990 prešlo úpravou hmotnosti a zvýšením výkonu. Porsche od Singer má aktuálne hmotnosť len 990 kg a zároveň jej štvorlitrový motor ponúka výkon 500 HP.

Projekt nového Porsche od Singer okomentoval zakladateľ Singer Rob Dickinson: ´´Počas dlhého úsilia sme nakoniec prišli s kombináciou modelu, ktorý bude kombinovať okúzľujúci individualizmus komponentov, ale aj nekompromisné jazdné vlastnosti.´´

Dizajnéri od Williams aplikovali moderné aerodynamické prvky na klasické Porsche 911, ktoré vyústilo v hladšie telo. Tím inžinierov tiež strategicky využíval horčík, titan a uhlíkové vlákna na zníženie hmotnosti. Odľahčené zavesenie kolies má výrazný vplyv na lepšiu geometriu a variabilnosť nastavenia.

Singer navyše spolupracoval aj s ďalšími dodávateľmi, aby získal čo najlepšie súčiastky pre toto luxusné, športové auto. Napr. BBS prispela novými 18´´ originál diskami, ktoré sú obuté do špeciálnych pneumatík Michelin Pilot Sport Cup 2. Brzdový systém Brembo je z uhlíkových vlákien. Šesťstupňová manuálna prevodovka Hewland z horčíku.

Okrem samotných úprav sa Singer sústredil aj na konzultácie s odborníkmi a pretekármi, aby upravený model nielen dobre vyzeral, ale aj jazdil. Napr. pretekár Marino Franchitti a novinár Chris Harris konzultovali informácie, ako zdokonaliť pocit z jazdy u tohto luxusného, športového auta.

Singer má existujúci obchod v Kaliforniii, každopádne samotné úpravy vozidiel budú prebiehať v Anglicku. Spoločnosť aktuálne začala prijímať provízie na úpravu, pričom celkovú produkciu obmedzí len na 75 kusov.

zdroj: motor1.com


Víťaz kvalifikácii MotoGP dostal nové BMW M4 CS14. November 2017

Automobilka BMW už od roku 2003 rozdáva svoje luxusné, športové autá, ktoré sú prvou cenou pre víťaza kvalifikácii MotoGP, tzv. BMW M Award. Španielsky jazdec Marc Márquez je víťazom tejto ceny už piatykrát po sebe, pričom tento rok si ako cenu odniesol limitovanú edíciu BMW M4 CS vo farbe San Marino Blue.

Posledný víkend Marc Márquez rozšíril počet víťazstiev v kvalifikácii už na 73 (v MotoGP 45), keď na okruhu vo Valencii zaznamenal ôsme víťazstvo v tomto roku. Jeho čas bol 1 minúta 29.897 sekundy.

Marc Márquez má za tie roky širokú kolekciu luxusných, športových automobilov, ako je napr. BMW M6 Coupe z roku 2013, BMW M4 Coupe (2014), BMW M6 Cabrio (2015) a BMW M2 Coupe (2016). Pre tento rok sa ziskom nového BMW M4 CS pripojil ku vybranej skupine len 3.000 ľudí, ktorí majú to šťastie, že tento exkluzívny automobil môžu vlastniť.

zdroj: motor1.com


Červené BMW M760Li xDrive nemá chybu13. November 2017

Existuje len jeden díler BMW na svete, ktorý sa vie pochváliť tak unikátnymi luxusnými, športovými autami BMW. Tento díler sa nachádza v Abu Dhabi, kde pomerne často ukazuje extravagantné farby a jedinečný štýl. Poslednou novinkou tohto dílera je vlajková loď BMW M760Li xDrive.

Auto dostalo krásnu Imola červenú farbu exteriéru s ktorou kontrastujú zrkadlá z uhlíkových vlákien a tmavé zasklenie, ktoré červenú farbu ešte viac zvýrazní. Skutočným vylepšením je však 3D Design Body Kit a tiež niekoľko doplnkov M Performance, ako napr. malý spojler na veku kufra.

Neexistuje žiadna informácia o vylepšenom výkone, takže sa dá predpokladať, že pod kapotou sa ukrýva biturbo motor V12 o objeme 6.6 litra, ktorý generuje výkon 601 HP. To stačí na to, aby toto luxusné, športové auto vážiace 2.5 tony dokázalo zrýchliť z 0-100 km/h pod 4 sekundy.

zdroj: motor1.com


Mercedesom-AMG GT R inšpirovaný bicykel za 7.100 €12. November 2017

Mercedes-AMG GT R je luxusný, športový automobil, ktorý má pod kapotou preplňovaný motor V8 o objeme 4.0 litra s výkonom 577 HP a krútiacim momentom 700 Nm. Pre majiteľov tejto ostrej šelmy, ktorí sa chcú občas odreagovať cyklistikou, má Mercedes-Benz riešenie.

Jedná sa o nový súťažný bicykel ROTWILD, ktorý je inšpirovaný práve luxusným, športovým autom Mercedes-AMG GT R. Ručne vyrábaný bicykel sa predáva za rovnako strašlivo vysokú cenu ako aj model Mercedes-AMG GT R.

S cenou 7.109 EUR rozhodne nie je bicykel ROTWILD od Mercedes-Benz najlacnejší na trhu. Rovnako ako u modelu Mercedes-AMG GT R, aj bicykel ktorý si zo superšportu Mercedes-Benz berie inšpiráciu, má rám konštruovaný pomocou ´´Carbon Module Monocoque Technology´´. To v skratke znamená, že rovnako ako auto, aj bicykel je ľahký a pritom extrémne tuhý. Vo výbave sú aj kotúčové brzdy Shimano a sada karbónových kolies Crankbrothers Cobalt 11. Jedinečná konštrukcia dvojitého bočného spoja zaisťuje vysokú bočnú tuhosť.

Bicykle ROTWILD inšpirované luxusným, športovým autom Mercedes-AMG GT R budú postavené len v extrémne obmedzenej sérii 50 kusov.

zdroj: motor1.com