Novinky

Audi na pár dní pozastaví výrobu modelu e-tron26. Február 2020

audi-e-tronAutomobilka Audi bolo nútená, kvôli nezverejneným problémom v dodávateľskom reťazci, zastaviť výrobu svojho hlavného luxusného, športového auta na elektrický pohon, Audi e-tron. Fabrika v Belgicku pozastavila výrobu na niekoľko dní.

Už v minulosti sa objavili určité obmedzenia, ktoré zabránili zvýšeniu rýchlosti
luxusných, športových automobilov Audi e-tron, každopádne zastavenie výroby je aktuálne novinka. Problém zdá sa stále nie je vyriešený a tak výrobná kapacita asi 20 vozidiel za hodinu skončila na nule.

Hovorca
Audi informácie potvrdil, ale presný dôvod zastavenia výroby neobjasnil. Za všetkým by podľa všetkého mali stáť lítium-iontové batérie, resp. ich dodávateľ LG Chem v Poľsku. Audi už v januári oznámilo, že výroba luxusných, športových automobilov e-tron bude v prvom štvrťroku znížená. Problémom by mal byť dodávateľ batériových článkov.

Podobný problém s LG Chem navyše riešili aj výrobcovia
luxusných, športových automobilov Mercedes-Benz a Jaguar. Na druhej strane LG Chem dodáva batérie aj pre Renault, ktorý naopak nastavil nový predajný rekord svojich elektrických modelov.

Problém s batériami by mohol byť pre
Audi pomerne vážny, keďže automobilka pripravuje uviesť do predaja druhý elektrický model Audi e-tron Sportback. Problém s batériami by mohol celý proces spomaliť.

zdroj: motor1.com


Lumma Design vylepšila crossover Aston Martin DBX25. Február 2020

Nemecký úpravca Lumma Design predstavil balíček pre luxusné, športové autá Aston Martin DBX, ktorý nesie označenie Lumma CLR AM. Tuningová firma je známa úpravou predovšetkým luxusných, športových automobilov prémiových nemeckých značiek. Balíček Lumma Design je vôbec prvým, ktorý firma pripravila pre nejaký model Aston Martin.

Dizajnový balíček Lumma Design mení luxusné, športové autá Aston Martin DBX na agresívne SUV. Úpravou prešiel predný nárazník, spojler, prívody vzduchu a kontrastný rám prednej mriežky, všetko z uhlíkových vlákien. Rozšírené bočné prahy plynule nadväzujú na široké blatníky a dodávajú modelu svalnatejší vzhľad.

Luxusné, športové autá Aston Martin DBX od Lumma Design jazdia na veľkých originál diskoch v dizajne  päť dvojitých lúčov. Lumma Design hovorí, že optimálna kombinácia kolies a pneumatík bude testovaná pred začiatkom dodania na konci roka.

Zadná časť modelu je pravdepodobne najpôsobivejšia, obsahuje nový difúzor z uhlíkových vlákien, spojler nárazníku a spojler na streche. Bez ohľadu na farbu exteriéru, sú koncovky výfukov integrované do nárazníku a v kontrastnej červenej farbe.

V podobnom duchu ako exteriér je upravený aj interiér. Luxusné, športové autá Aston Martin DBX od Lumma Design obsahujú obloženie interiéru z uhlíkových vlákien, ergonomický, optimalizovaný volant s vložkami z uhlíkových vlákien, vrátane pádiel na radenie.

Lumma Desgin oznámila, že do predaja sa dostane len 20 kusov balíčka pre luxusné, športové autá Aston Martin DBX. Cena by mala byť známa na začiatku predaja, t.j. koncom tohto roka.

zdroj: motor1.com


Lotus otvára fabriku na výrobu hyperšportu Evija24. Február 2020

Nové, čisto elektrické, luxusné, športové autá z dielne Lotus sa blížia a tak pri tejto príležitosti automobilka Lotus oznámila prípravu nových výrobných priestorov.

Výroba modelu Lotus Evija by mala začať tento rok v lete a prvé tieto luxusné, športové autá sa k zákazníkom dostanú čoskoro potom. V centrále spoločnosti v Hetrhel, kde je aj skúšobná dráha, vyrástla nová fabrika špeciálne pre model Evija, ktorá bude schopná vyrábať až 130 vozidiel (všetky už boli predané zákazníkom).

Šéf Lotus Phil Popham k tomu povedal: ´´Toto je aktuálne najnovšie zariadenie na výrobu automobilov na svete a byť svedkom toho, ako model prechádza z rysovacej dosky až do reality, je veľmi uspokojivý. Je to dôkaz odhodlania všetkých zamestnancov Lotus a tiež dokonalé prostredie pre výrobu luxusného, športového auta Lotus Evija.´´

Nová fabrika Lotus pre luxusné, športové autá Lotus Evija zamestná viac ako 1400 pracovníkov, pričom ide o moderný závod s niekoľkými modernými výťahmi, žeriavom, osvetlením LED a nízkym odberom energie.

Luxusné, športové autá Lotus Evija budú mať elektrický pohon, maximálnu rýchlosť viac ako 200 km/h a zrýchlenie z 0-100 km/h za menej ako 3 sekundy. Elektrický pohon so štvoricou elektromotorov ponúkne výkon až 1.973 HP. Dojazd na jedno nabitie bude 402 km a hmotnosť 1.680 kg.

zdroj: motor1.com


Porsche otvorilo najvýkonnejší nabíjací park v Európe23. Február 2020

Automobilka Porsche nedávno otvorila pre svoje luxusné, športové autá na elektrický pohon nový nabíjací park v Lipsku, ktorý je podľa slov Porsche najvýkonnejší v Európe. Celková výkonová kapacita nabíjacieho parku je 7 MW.

Znamená to, že Porsche Lipsko má v súčasnosti najsilnejší európsky park s rýchlym nabíjaním. V súčasnej dobe je v zákazníckom centre Porsche k dispozícii šesť interných rýchlonabíjačiek (350 kW), 12 verejne dostupných nabíjačiek jednosmerného prúdu (350 kW) a 4 stojany na striedavý prúd (22 kW). Celý park jed dostupný 7 dní v týždni a nielen pre luxusné, športové autá Porsche, ale aj iné značky.

Do konca marca 2020 bude stanici k dispozícii zákazníkom zdarma (rovnako u všetkých dílerov Porsche). Potom bude platba za nabíjanie spoplatnená štandardnou cenou a platobnou kartou podľa podmienok Porsche.

zdroj: motor1.com


Nové kupé Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+22. Február 2020

Elegantné a elektrifikované, luxusné, športové kupé s mimoriadnou agilnosťou a jazdnou dynamikou, “štvorkolka”, ktorá dosahuje skvelú trakciu a ponúka vynikajúci komfort na každý deň: nové kupé Mercedes-AMG GLE 63 (S) 4MATIC+ (kombinovaná spotreba paliva: 11,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 263 — 262 g/km)* spája mnohé osobnosti vozidla v jednom modeli. Všestranný atletický model okrem toho ponúka všetky výhody luxusného, športového auta katerórie SUV značky Mercedes-Benz: rozsiahlu bezpečnostnú výbavu či suverénnu trakciu aj na vlhkom alebo pieskovom podklade alebo v zimných cestných podmienkach.

Srdcom vysokovýkonného luxusného, športového SUV kupé je 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s dvojprúdovými (twinscroll) turbodúchadlami umiestnenými medzi radmi valcov, ktorý je elektrifikovaný štartovacím generátorom EQ Boost a 48-voltovým elektrickým systémom, aby poskytoval mimoriadne spontánne vlastnosti pri rozbiehaní. Okrem toho poskytuje tento systém aj extra výkon 16 kW (22 k) a krútiaci moment 250 Nm.

Základný model poskytuje výkon 420 kW (571 k) a krútiaci moment 750 Nm, verzia S dokonca 450 kW (612 k) a 850 Nm. O impozantnú obratnosť a spontánne reakcie sa stará podvozok so vzduchovým pružením AMG RIDE CONTROL+ s nastaviteľnou svetlou výškou spolu s aktívnou stabilizáciou nakláňania AMG ACTIVE RIDE CONTROL, ktorá pracuje na báze 48-voltového systému, plne variabilným pohonom všetkých kolies AMG Performance 4MATIC+ a 9-stupňovou automatickou a rýchlo radiacou prevodovkou AMG SPEEDSHIFT TCT 9G.

Pre zvýšenie účinnosti a zníženie spotreby sa pri nízkom zaťažení motora odopínajú štyri z ôsmich valcov. Vodič si môže zvoliť jeden zo siedmich jazdných režimov AMG DYNAMIC SELECT (Komfort, Šport, Šport+, Individuálny, PRETEK — vyhradený exkluzívne len pre variant S modelu GLE 63 kupé, Cestička a Piesok), ku ktorým patria tri funkcie riadenia agilnosti DYNAMIKA AMG (Základné, Rozšírené, Profesionálne). Rýchlosť reakcií a ovládateľnosť vozidla zvyšuje aj zverný diferenciál na zadnej náprave a vysokovýkonna kompozitná brzdová sústava, na želanie aj keramicko-kompozitná.

Špecifická maska chladiča vozidiel AMG vizuálne zdôrazňuje príslušnosť do rodiny luxusných, športových automobilov AMG, k čomu prispievajú aj originál disky kolies AMG z ľahkých zliatin s priemerom 21 alebo 22 palcov (S). Interiéru dominuje čalúnenie športových sedadiel kožou napa či trojramenný volant s hliníkovými radiacimi páčkami, čiernou značkou na pozícii 12 hodín a špeciálnymi tlačidlami na nastavenie dynamiky jazdy. Sériovo sa dodáva najnovšia verzia infotainmentu MBUX s prvkami a vzhľadmi špecifickými pre AMG.


Jubilejným 250tým Bugatti Chiron je Sport Edition Noire Sportive21. Február 2020

Automobilka Bugatti predstavila svoje nové, luxusné, športové autá Bugatti Chiron v roku 2016 na autosalóne v Ženeve, kedy sa tento model stal oficiálne nástupcom Bugatti Veyron. O štyri roky neskôr, v polovici predajného cyklu, ukáže Bugatti na výstave v Ženeve jubilejný 250tý vyrobený kus Bugatti Chiron, ktorý nesie označenie Chiron Sport Noire Sportive.

Luxusné, športové autá Bugatti Chiron Sport Noire Sportive pridávajú modelu veľa čiernych vylepšení. Exponované uhlíkové vlákna pokrývajú matný čierny povrch auta. Matná čierna je použitá aj na prednom spojlery, mriežke chladiča, originál diskoch a dizajnovom prvku karosérie vo tvare C. Dokonca aj štvorica koncoviek výfukov z titánu má čierny povrch. Interiér prináša rovnako čiernu farbu s matným čiernym hliníkovým obložením, čiernymi sedadlami a doplnkami.

250. Edícia Bugatti Chiron Sport Noire Sportive je v polovici výroby modelu Chiron. V predaji je ešte asi 100 kusov luxusného, športového auta Bugatti Chiron, 150 kusov si už zákazníci kúpili a čakajú na dodanie. Šéf Bugatti Stephan Winkelmann k tomu povedal: ´´Dosiahnuť tento predaj v tak krátkom čase a ma naplňuje hrdosťou. Veľmi sa teším na druhú polovicu výrobného cyklu.´´

Luxusné, športové autá Bugsatti Chiron Sport Noire Sportive majú pod kapotou preplňovaný motor W16 o objeme 8.0 litra, ktorý generuje výkon 1.600 HP a krútiaci moment 1.600 Nm. Výnimočná edícia Bugatti Chiron Sport Noire Sportive má cenovku 3.3 milióna EUR. Do predaja sa dostane len 25 kusov tohto luxusného, športového auta.

zdroj: motor1.com


Mimoriadna edícia Mercedes-AMG a Cigarette Racing20. Február 2020

Spoločnosti Mercedes-AMG a Cigarette Racing Team pokračujú vo svojej dlhoročnej spolupráci a navrhujú jedinečné vysokovýkonné vozidlá na cestu aj na vodu

Mercedes-AMG a Cigarette Racing predstavili na Medzinárodnej výstave motorových člnov v Miami nový čln 59’ Tirranna AMG Edition a luxusné, športové auto Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition (kombinovaná spotreba paliva: 13,3-13,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 304-299 g/km). Vysokovýkonný čln 59’ Tirranna AMG Edition, ktorý navrhli značky Mercedes-AMG a Cigarette Racing, je už dvanástou mimoriadnou edíciou vychádzajúcou z dlhodobej strategickej spolupráce. Okrem toho bol v Miami predstavený aj mimoriadny model luxusného, športového auta Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition, ktorý bol na základe rovnakých dizajnových princípov ako čln individuálne prispôsobený v AMG Performance Studio v Affalterbachu.

Ako najnovší zástupca exkluzívneho radu mimoriadnej edície stanovuje čln 59’ Tirranna AMG Edition nové štandardy v oblasti výkonu a dizajnu a tvorí perfektnú rovnováhu medzi luxusnou jachtou a vysokovýkonným člnom. Čln 59’ Tirranna AMG Edition je aj napriek svojej dĺžke 59 stôp (približne 18 metrov) a šírke trupu 14 stôp (4,2 metra) mimoriadne agilný a optimalizovaný pre maximálny výkon.

Tím spoločnosti Cigarette Racing sa snažil pri vývoji svojej novej výkonnej vlajkovej lode dosiahnuť najlepšie možné riešenia pre každý jeden detail. Kľúčom je pritom odľahčená konštrukcia: naklonená odnímateľná strecha je vyrobená výlučne z uhlíkových vlákien, čím sa znižuje ťažisko, čo vo výsledku prispieva k lepšej ovládateľnosti na vode. Uhlíkové vlákna boli použité pri konštrukcií celej paluby, napríklad v prípade nosníkov vystužených uhlíkovými vláknami ako aj v prípade zrkadla lode. Trup a paluba boli vyrobené z optimalizovaného kompozitného laminátu s jadrom z PVC použitím procesu vákuovej infúzie. Povrch prístrojovej konzoly má nano vrstvou a je antireflexný, odoplný proti vysokej teplote a obsahuje spojovacie diely z titánu.

Výrazný dizajn člna 59’ Tirranna AMG Edition a modelu Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition je výsledkom úzkej spolupráce spoločnosti Cigarette Racing Team, dizajnového tímu spoločnosti Mercedes-AMG a Gordena Wagenera, vedúceho dizajnu spoločnosti Daimler AG.

Mercedes-AMG symbolizuje výkon a luxus. Čln ’Tirranna AMG Edition’ je perfektným stelesnením týchto zásad: jeho dynamické a zároveň zmyselné proporcie predstavujú atletickú krásu. Odvážnosť luxusného, športového auta Mercedes-AMG G 63 sa skrýva v jeho silnom a čistom dizajne,“ tvrdí Gorden Wagener, vedúci dizajnu spoločnosti Daimler AG.

„Od roku 2007 zdieľame našu vášeň pre výkonnosť so spoločnosťou Cigarette Racing Team. Vôbec po prvýkrát sme zvolili komplexný prístup k navrhovaniu vozidla a člna,“ povedal Tobias Moers, predseda vedenia spoločnosti Mercedes-AMG GmbH. „Mercedes-AMG G 63 Cigarette Edition je ešte individuálnejší model ako ktorákoľvek edícia vychádzajúca z našej úspešnej spolupráce. Exteriér a interiér Triedy G Edition boli individuálne vyrobené v našom štúdiu Performance Studio v Affalterbachu a zdôrazňujú výkonný vzhľad modelu Mercedes-AMG G 63.“„Luxusné, športové autá Mercedes-AMG G 63 sú jedinečnou a nadčasovou ikonou. Inšpirovala nás k tomu, aby sme sa v oblasti vysokovýkonných člnov ešte zlepšili,“ tvrdí Skip Braver, výkonný riaditeľ spoločnosti Cigarette Racing Team.


Bill Gates si kúpil elektrické Porsche Taycan19. Február 2020

bill-gates-porsche-taycanJeden z najbohatších ľudí na svete, Bill Gates, v rozhovore s Marquesom Brownleem potvrdil, že si kúpil elektrické, luxusné, športové auto Porsche Taycan. Rozhovor sa pôvodne točil okolo globálneho otepľovania a Brownlee asi ani nechcel hovoriť o konkrétnych elektrických autách, každopádne Bill Gates kúpu Porsche potvrdil.

Je trochu iróniou, že Gates v rozhovore chválil výrobcu luxusných, športových automobilov na elektrický pohon Tesla za to, akú významnú úlohu hrajú pri propagácii elektrických modelov. V rozhovore sa hovorí o globálnom otepľovaní a tvorbe CO2. Autá sú pritom ďaleko za inými zdrojmi CO2. Problém aut je ale koncentrácia do veľkých miest, ktoré znečisťujú vzduch, ktorý potom dýchajú milióny ľudí. Použitie elektrických automobilov tento problém rieši okamžite, čo si uvedomujú veľké aglomerácie napr. v Číne alebo Kalifornia.

Bill Gates sa z nejakých dôvodov rozhodol kúpiť si luxusné, športové auto Porsche Taycan, každopádne Teslu v rozhovore len chválil.

zdroj: motor1.com


Nový Land Rover Defender si zahral s agentom 00718. Február 2020

Luxusné, športové autá Land Rover Defender dostanú prominentné miesto v novom filme s Jamesom Bondom, No Time to Die. Land Rover pri tejto príležitosti spustil novú reklamu, ktorá na účasť vo filme poukazuje.

Reklama ukazuje luxusné, športové autá Land Rover Defender v extrémnych situáciách, ako sú veľké skoky, rýchla jazda v teréne a cez rieku. Celý klip končí prevrátením tohto SUV cez strechu a pokračovaním ďalej. V klipe sa ďalej účastní aj niekoľko anglických motocyklov Triumph.

Nový Land Rover Defender First Edition prichádza s mierne hybridným systémom o výkone 395 HP a krútiacim momentom 550 Nm. Výkon je prenášaný cez osemstupňový automat. K dispozícii je pohon všetkých štyroch kolies a na želanie je možné si objednať aj vzduchový podvozok.

zdroj: motor1.com


Pagani Huayra Imola má 827 koní a cenu 5 mil. EUR17. Február 2020

Pagani tak trochu v tichosti na jeseň minulého roka dodalo prvé luxusné, športové auto Pagani Huayra Imola, ktoré pokračuje v rade špeciálnych vydaní. Imola je hradcore verzia modelu Huayra, ktorá odkazuje na slávny taliansky okruh, pričom do predaja pôjde v obmedzenej sérii len 5 kusov. Cena modelu je 5 miliónov EUR, pričom asi nie je prekvapenie, že miniatúrna séria bola okamžite vypredaná.

Luxusné, športové autá Pagani Huayra Imola majú pod kapotou biturbo motor V12 od Mercedes-AMG, ktorý generuje výkon 827 HP a krútiaci moment 1.100 Nm. Výkon je o 36 HP, resp. 50 Nm vyšší ako ostrá verzia Pagani Huayra BC Roadster. Prenos výkonu zaisťuje sedemstupňová automatická prevodovka.

Pagani Huayra Imola má okrem vylepšeného výkonu aj výrazný aero balíček, ktorý obsahuje nové zadné krídlo alebo agresívnejší zadný difúzor. Na aute je vidieť množstvo nových nasávacích otvorov na streche alebo boku. Luxusné, športové autá Pagani Huayra Imola majú hmotnosť len 1.246 kg.

zdroj: motor1.com