Novinky

V Ženeve by sa mal ukázať aj koncept BMW M8 Gran Coupe23. Február 2018

2018-BMW-M8-Gran-CoupePovesti okolo automobilky BMW už dlhšie naznačovali, že na blížiacom sa autosalóne v Ženeve by mohla predstaviť luxusné, športové auto z divízie BMW M. Teraz je už jasné, že BMW v Ženeve ukáže koncept nového BMW M8 Gran Coupe.

BMWBlog uviedol, že štvordverový súrodenec už potvrdených luxusných, športových automobilov BMW M8 Coupe a M8 Cabrio, bude na autosalóne v Ženeve skutočne predstavený. Predpokladá sa, že koncept nebude predstavený on-line, takže premiéra prebehne hneď 6. marca.

Nové BMW M8 Gran Coupe je prezentovaný ako projektová štúdia, čo znamená, že BMW nebude moc veľkorysé čo sa týka technických špecifikácii. Z logiky veci ale vyplýva, že pod kapotou tohto luxusného, športového auta BMW M8 Gran Coupe sa ukrýva rovnaký biturbo motor V8 o objeme 4.4 litra, ako je vo verziách M8 Coupe a Cabrio. Výkon motora by mal prekročiť hranicu 600 HP, pričom auto príde aj s novou osemstupňovou prevodovkou ZF. Zrýchlenie konceptu BMW M8 Gran Coupe by malo byť asi 3 sekundy.

Luxusné, športové autá BMW M8 Coupe a M8 Cabrio by sa mali dostať do predaja koncom tohto roka. Na verziu BMW M8 Gran Coupe si budeme musieť počkať do roku 2019, prípadne až 2020.

zdroj: motor1.com


Prispôsobte si tenisky s novým crossoverom BMW X222. Február 2018

Malý, luxusný, športový crossover BMW X2 má elegantný dizajn, ktorý určite zaujme nejedného zákazníka. Niekoľko zákazníkov bude mať navyše možnosť prispôsobiť si svoje tenisky od značky Vor tak, aby zodpovedali ich novému BMW X2.

Nové tenisky sú väčšinou biele so zlatým pruhom v zadnej časti a zlatými očkami pre šnúrky. Podľa BMW blogu budú tenisky k dispozícii on-line u vybraných dílerov počas štartu predaja nového, menšieho luxusného, športového auta BMW X2. BMW a Vor zatiaľ o celej akcii mlčia, tak nie je jasné, akým spôsobom bude možné nové tenisky získať.

Nový crossover BMW X2 ide do predaja  s celým radom benzínových a dieselových motorov, osemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých štyroch kolies (v ponuke bude aj pohon predných kolies). Neskôr by do predaja malo prísť aj luxusné, športové auto BMW X2 M35i, ktoré by malo mať výkon okolo 300 HP.

zdroj: motor1.com


Nové Ferrari 488 Pista má stovku za 2.85 sekundy21. Február 2018

Po niekoľkých mesiacoch čakania automobilka Ferrari predstavila svoje luxusné, športové auto Ferrari 488 Pista. To by malo byť najsilnejším konkurentom pre Porsche 911 GT2 RS. Nový model Ferrari je výrazne výkonnejší a tiež ľahší ako zatiaľ najostrejšia verzia Ferrari 488 GTB.

Nové Ferrari 488 Pista prešlo redukčnou diétou, pričom stratilo 90 kg. Aktuálne je suchá hmotnosť tohto luxusného, športového auta len 1.280 kg, samozrejme za predpokladu, že model je vybavený všetkými, voliteľnými doplnkami, ktoré jeho hmotnosť znižujú.

Nielen nízka hmotnosť, ale aj vyšší výkon (o 50 HP), to je nové Ferrari 488 Pista, ktoré ponúkne 711 HP. Podľa Ferrari sa jedná o najvyššie zvýšenie výkonu u špeciálnej edície Ferrari. Najvýkonnejší motor Ferrari V8 má objem 3.9 litra a generuje krútiaci moment 770 Nm (o 11 Nm viac ako model GTB).

Luxusné, športové autá Ferrari 488 Pista dokážu zrýchliť z 0-100 km/h len za 2.85 sekundy, z 0-200 km/h za 7.6 sekundy, pričom zrýchľovanie sa zastaví pri rýchlosti 340 km/h (Ferrari 488 GTB = 3.0 sekundy, 8.3 sekundy a 330 km/h).

Vďaka skúsenostiam Ferrari z pretekov Challenge sa podarilo zvýšiť prítlak nového Ferrari 488 Pista o 20%, v porovnaní s modelom GTB. Oproti GTB má Ferrari 488 Pista aj agresívnejší a hlučnejší zvukový prejav pri všetkých prevodových stupňoch a v celom rozsahu otáčok.

Luxusné, športové autá Ferrari 488 Pista idú práve do predaja, pričom oficiálne predstavenie prebehne 6. marca na autosalóne v Ženeve.

zdroj: motor1.com


Porsche a Audi vyvíjajú spoločnú elektrickú platformu20. Február 2018

Automobilky Audi a Porsche spolu vyvíjajú novú platformu PPE (Premium Platform Electric), ktorá bude slúžiť pre všetky elektrické, luxusné, športové autá Audi a Porsche.

Nejde síce o žiadne revolučné partnerstvo, keďže obe automobilky patria do koncernu VW, každopádne prinesie obom automobilkám svoje výhody. Šéf Porsche Oliver Blume k tomu povedal, že samostatný vývoj takejto platformy by bol pre Porsche o 30% drahší. Rupert Stadler z Audi potvrdzuje, že nová platforma je kľúčovou súčasťou budúcnosti luxusných, športových automobilov Audi na elektrický pohon.

Isté je, že aj keď to nebude hneď, budúcnosť automobilov je v elektrickom pohone. Prechod na nový pohon nemusí byť jednoduchý, keď si uvedomíme, že viac ako sto rokov je konvenčný spaľovací motor súčasťou výrobného myslenia automobiliek. Výroba väčšieho počtu vozidiel s elektrickým pohon, či už na batérie alebo z palivových článkov, bude znamenať prehodnotenie celého výrobného procesu.

Súčasné vozidlá na elektrický pohon vychádzajú zo štandardných konvenčných automobilov, do ktorých bola implementovaná batéria. Nová platforma PPE je vyvíjaná kompletne pre luxusné, športové autá Porsche a Audi na elektrický pohon, pričom projekt sa snaží rozšíriť platformu na širšie spektrum modelov, vrátane SUV. Po kompletnom vývoji by nová platforma mala ušetriť náklady obom automobilkám a tiež výrazne zrýchliť vývoj nových luxusných, športových automobilov.

Prvé luxusné, športové autá Porsche a Audi vychádzajúce z platformy PPE by mali prísť do predaja na konci roka 2021. Ešte predtým ale Porsche predstaví svoje elektrické Porsche Mission E a Audi ukáže nový model E-Tron.

zdroj: motor1.com


Na elektro-ofenzívu vynaloží Mercedes-Benz 11 miliárd eur19. Február 2018

Takmer 11 miliárd eur plánuje v najbližších rokoch koncern Daimler vynaložiť na rozvinutie elektro-ofenzívy. Do roku 2022 plánuje elektrifikovať celé portfólio značky Mercedes-Benz a súčasne podporiť globálnu sieť na výrobu akumulátorov.

Počas najbližších troch rokov tak má značka s hviezdou v rámci elektrifikácie portfólia ponúkať pre každý konštrukčný rad aspoň jednu elektrifikovanú alternatívu pri viac ako 50 elektrifikovaných variantoch vozidiel. Z toho vyše desať modelov, vrátane luxusných, športových automobilov Mercedes-Benz, na čisto elektrický pohon.

„Naše elektrické vozidlá vyrábame v šiestich závodoch na troch kontinentoch“, konštatuje Markus Schäfer, člen predstavenstva divízie Mercedes-Benz Cars, zodpovedný za riadenie výroby a zásobovacieho reťazca. Ako ďalej pripomína: „kľúčovými komponentmi a srdcom elektrických vozidiel sú akumulátory. Preto si svoje akumulátory vyrábame sami a v bezprostrednej blízkosti našich závodov na výrobu vozidiel. Sme tak na celom svete optimálne pripravení rýchlo reagovať na dopyt našich zákazníkov“.

V roku 2018 okrem iného Daimler dokončí druhý závod na výrobu akumulátorov so sídlom v meste Kamenz a zintenzívni prípravy na spustenie výroby modelu EQC, prvého plne elektrického, luxusného, športového auta kategórie SUV, v závode Mercedes-Benz v Brémach. Výroba modelu EQC sa začne v roku 2019.


Elektrický Koenigsegg by nebol problém, chýbal by mu ale zvuk18. Február 2018

Automobilka Koenigsegg vznikla pred štvrťstoročím, ale až v roku 2002 bol zákazníkom dodaný prvý luxusný, športový automobil Koenigsegg CC8S. Exkluzívny výrobca superšportov za ten čas predal len 120 modelov, pričom najpopulárnejší je určite Koenigsegg Agera RS. Tento superšport drží niekoľko rýchlostných rekordov, ktoré prekonal minulý rok.

Luxusné, športové autá Koenigsegg Agera RS si získavajú rešpekt svojimi rekordmi. Vlajkovou loďou automobilky je ale hybridný superšport Koenigsegg Regera s cenou asi 1.9 milióna dolárov a produkciou 80 vozidiel, ktorý je už vypredaný. Pod kapotou sa ukrýva motor V8 o objeme 5.0 litra a trojica elektromotorov, ktorá zaisťujú zrýchlenie z 0-100 km/h za 2.8 sekundy a maximálnu rýchlosť viac ako 400 km/h.

Koenigsegg Regera je jasným znamením, že automobilka je pripravená prijať elektrifikáciu a tento model by mohol slúžiť ako náhľad do budúcnosti elektrických hyperšportov Koenigsegg. Šéf automobilky Christian von Koenigsegg sa nedávno vyjadril, že odstránením motora by sa z modelu Regera stal pravdepodobne najvyspelejší elektrický automobil na svete.

Elektrický hardware modelu Koenigsegg Regera poskytuje približne 700 HP, pričom samotný akumulátor má hmotnosť len 70 kg. Podľa šéfa automobilky má Regera prvý homologovaný 800V pohonný systém na svete a tiež najextrémnejší akumulátorový systém, ktorý bol kedy vyrobený pre nejaké auto.

S modelom Koenigsegg čisto na elektrický pohon by to určite nebolo zložité. Problém je ale hluk. Elektrické vozidlá nie sú úplne tiché, avšak v porovnaní s hybridnými je ich zvukový efekt nepresvedčivý. Z tohto dôvodu sa šéf automobilky domnieva, že luxusné, športové autá Koenigsegg Regera momentálne ponúkajú to najlepšie z oboch svetov tým, že kombinujú elektrický pohon a konvenčnú pohonnú jednotku s dostatočným zvukovým efektom.

zdroj: motor1.com


Najlepší januárový predaj Mercedes-Benz17. Február 2018

mercedes logoV januári 2018 bolo dodaných rekordných 193 414 (+8,4 %) osobných, luxusných, športových automobilov značky Mercedes-Benz. Pre značku s hviezdou spoločnosti Daimler to znamená najlepší začiatok roku, potvrdenie pozície najpredávanejšej prémiovej značky a bezproblémový nástup do siedmeho rekordného roku za sebou. Počas januára 2018 si značka Mercedes-Benz udržala pozíciu lídra spomedzi luxusných, športových automobilov okrem iného v Nemecku, Veľkej Británii, Portugalsku, Južnej Kórei, Austrálii, na Taiwane, v USA, Kanade a Brazílii.

“S odbytom viac ako 193-tisíc vozidiel Mercedes-Benz sme dosiahli najúspešnejší štart roku v histórii spoločnosti, ktorý emočne začne s prezentáciou nového Mercedesu-Benz G,” vyzdvihuje Britta Seeger, členka predstavenstva spoločnosti Daimler zodpovedná za predaj v divízii Mercedes-Benz Cars a dodáva: „som rada, že sme si stanovili štandard nielen v oblasti predaja, ale tiež napríklad s novým konfigurátorom vozidiel značky smart s 3D vizualizáciou vozidla v reálnom čase. To dáva našim zákazníkom inovatívnu platformu, na ktorej môžu konfigurovať svoje budúce vozidlo. ”

Januárové predajné rekordy dosiahla značka Mercedes-Benz v Európe: 65 286 vozidiel (+5,9 %) i v Nemecku 21 907 vozidiel (+21,6 %), rovnako ako napríklad v Španielsku, Portugalsku, Poľsku a Švédsku. Dvojciferné nárasty pokračovali v ázijsko-tichomorskom regióne (+14,4 %), vrátane Číny (16,4 %). Región krajín Severoamerického združenia voľného obchodu (NAFTA) si v januári udržiaval zhruba rovnakú úroveň odbytu (-1,8 %), obdobne ako tiež Spojené štáty (-0,9 %).

V januári pokračoval rast dopytu (+9,9 %) po vozidlách SUV značky s hviezdou. Nová luxusná, športová limuzína Mercedes-Benz S (+25,3 %) či Trieda E (+10,4 %) zaznamenala rekordnú januárovú hodnotu odbytu. V Nemecku sa darilo (osobitne elektrickým modelom), ďalšej značky Daimleru: mestským vozidlám smart (+30,3 %).

Do roku 2018 vstúpila značka Mercedes-Benz na novej úrovni interakcie so zákazníkmi, ktorú prináša napríklad nový inteligentný virtuálny asistent Ask Mercedes alebo už populárna aplikácia a adaptér Mercedes me. Aktuálne má hviezdna značka aj takmer 100 miliónov fanúšikov na sociálnych sieťach, pričom na Instagrame zaznamenala vlani viac ako 300 miliónov interakcií čím sa stala značkou s najväčším počtom lajkov a komentárov na tejto sociálnej sieti.


ABT vylepšilo luxusný, športový crossover Audi SQ516. Február 2018

Bavorský úpravca luxusných, športových automobilov ABT prichádza zo špeciálnym balíčkom pre crossover Audi SQ5, ktorý by mohol byť náhradou do doby, než Audi predstaví vrcholnú verziu Audi RS Q5.

Balíček ABT obsahuje pomerne komplexnú úpravu exteriéru, ktorá sa vyznačuje rozšírenými blatníkmi, doplnenými otvormi na prívod vzduchu, širokými okrajmi vrátane prahov.

Zadná časť prešla niekoľkými zmenami, pričom najviditeľnejšou je nový výfukový systém s koncovkami výfukov z uhlíkových vlákien. Tie nahradia štandardné chrómové koncovky. Výfukový systém nadväzuje na difúzor, ktorý v kombinácii s výrazným strešným spojlerom posilňuje charakter tohto luxusného, športového auta.

ABT pre luxusné, športové autá Audi SQ5 ponúka celý rad originál diskov ABT, ktoré sú v rozmedzí 20-22 palcov. Nové pruženie umožňuje zníženie podvozku až o 60 mm, či sa tento crossover dostáva skôr do pozície hatchbacku. ABT ale hovorí, že nejde len o dizajnovú stránku, ale znížený podvozok zlepšuje jazdné vlastnosti.

Balíček ABT pre Audi SQ5 obsahuje aj vylepšený výkon. Štandardne má Audi SQ5 pod kapotou preplňovaný motor V6 o objeme 3.0 litra, ktorý generuje výkon 354 HP a krútiaci moment 500 Nm. ABT ponúka úpravu s výkonom až 425 HP a krútiacim momentom 550 Nm.

Vylepšený výkon by mal mať vplyv aj na jazdné výkony, takže sa dá očakávať výrazne lepšie zrýchlenie z 0-100 km/h (štandardne 5.4 sekundy). Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h.

ABT nezverejnil fotky interiéru, každopádne luxusné, športové autá Audi SQ5 od ABT obsahujú doplnky z uhlíkových vlákien, vrátane tlačidla start/stop alebo krytu rýchlostnej páky. Podlahu samozrejme pokrývajú koberce s logom ABT.

zdroj: motor1.com


Nový Mercedes-Benz C15. Február 2018

Po štyroch rokoch od uvedenia prešla aktuálna generácia Mercedes-Benz C (sedan i kombi) výraznou inováciou exteriéru, interiéru, rozšírením asistenčných jazdných a bezpečnostných systémov so zlepšenými funkciami, pričom už dokáže jazdiť aj čiastočne automatizovane. Svoje okolie rozpoznáva pomocou radaru na vzdialenosť až 250 m smerom dopredu, 40 m do strán a 80 m dozadu a pomocou kamery až do 500 m smerom dopredu, z toho 90 m v 3D. Sériovo dostali nové luxusné, športové autá Mercedes-Benz C okrem iného diamantovú masku chladiča, nanovo navrhnuté predné nárazníky, halogénové svetlomety s novým vnútorným dizajnom a integrovaným denným osvetlením s LED, štartovaciu funkciu KEYLESS-GO s novým dizajnom tlačidla a kľúča od vozidla. Novinke nechýba ani možnosť dotykového ovládania na volante alebo na stredovej konzole (a tiež hlasom) funkcií združeného prístroja a celého infotainmentu (vrátane systému DISTRONIC a tempomatu).

Na želanie sú v tomto luxusnom, športovom aute odteraz napríklad: vysokovýkonné svetlomety s LED či plne digitálny združený displej s uhlopriečkou 12,3 palca a v rozlíšení až 1 920 x 720 pixlov alebo aj ENERGIZING, ktorý prepája rôzne komfortné systémy vo vozidle a tiež bezdrôtový systém nabíjania zariadení so štandardom Qi. Ponuku obohacuje výbava AMG Line, exteriéry EXCLUSIVE i AVANTGARDE. Od výbavy a motorizácie zároveň závisia tvary zadného nárazníka; ich geometria, ozdobné prvky a koncovky výfukov. Balík exteriér AMG má aj spojler predného nárazníka s novou geometriou a vzadu novo navrhnutú vložku so vzhľadom difúzora.

Prvý raz má Mercedes-Benz C v ponuke tiež svetlomety MULTIBEAM LED s diaľkovým svetlom s ultradosvitom, balík viackrivkových sedadiel i nové metalízované laky karosérie: mohavskú striebornú a smaragdovú zelenú či v závislosti od vyhotovenia aj nové farby interiéru: magmovú sivú/čiernu ako aj sedlovú hnedú.


Darček na Valentína v podobe McLaren 570S Spider14. Február 2018

Niekto na svete sa môže tešiť na vskutku bohatého Valentína. Podľa McLaren zadal jeden ´´nevyliečiteľný romantik´´ dodanie luxusného, športového auta McLaren 570S Spider na špecifické dátum 14. februára.

Krásny McLaren 570S Spider má na sebe rubínový odtieň farby Vermillion Red z palety McLaren Elite. Okrem červených pruhov na pneumatikách Pirelli P Zero su v červenej farbe aj brzdové strmene. Interiér je ladený v kombinácii Apex Red a Jet Black kože Nappa a doplnkov Alcantare Carbon Black. Na volante je tiež koža Apex Red, ktorá ladí s bezpečnostnými pásmi v rovnakej farbe. Z uhlíkových vlákien je stredový panel, prahy a tiež výplne dverí.

Strecha tohto luxusného, športového auta je v tmavo šedej farbe Palladium, ktorú doplňuje kryt z uhlíkových vlákien z dielne MSO. Z uhlíkových vlákien sú aj vložky na dverách, časti zadného veka, zadný nárazník a zadný spojler.

Luxusné, športové autá McLaren 570S Spider majú pod kapotou biturbo motor V8 o objeme 3.8 litra, ktorý zvládne zrýchlenie z 0-100 km/h za 3.1 sekundy. Maximálna rýchlosť modelu je 315 km/h.

zdroj: motor1.com